Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis ve Satış

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis ve Satış

Günümüz sıcaklık koşullarında klima ihtiyacı fazlasıyla artmış bulunmaktadır. Hemen her yerde klimalara rastlamak mümkündür. Tabi klima kullanımı beraberinde düzenli bir bakım yaptırmayı gerektirir. Klimaların daha verimli bir performansta çalışabilmesi için mutlaka senede 2 kere kışa giriş ve yaza girişte yapılması gerekmektedir. Firmamız uzun yıllar boyunca sektörde klima satış ve servis hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürerek bölgede aktif olarak liderliğini sürdürmektedir.

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis ve Satış için firmamızla iletişime geçerek klima servis ve bakım için randevu talep edebilirsiniz. Ekibimiz belirlenen saatte sizlere ulaşarak klimanızın tüm detaylı bakımlarını büyük bir titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Çavuşbaşı bölgesinde iş yerleri, evler, ofisler, restoran ve cafelere klima satış ve servis hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Satış

Klima almaya karar vermeden önce mutlaka yetkili bir satış temsilcimizle görüşerek klima kullanacağınız mekanınıza en uygun klima modelini sizlere sunmaktayız. Klima tipine karar verilirken mekana uygun olabilecek; duvar tipi, taşınabilir, salon tipi ve kaset tipi klima modelleri içerisinde en uygun olanı belirlenmelidir. Bu tercih yapıldıktan sonra enerji verimliliği, sıcaklık aralığı, nem alma, sessizlik, montaj, garanti gibi etkenler gözetilerek karar verilmelidir.

Klima satın alımında klima tipi karar verildikten sonra klimanın soğutacağı veya ısıtacağı alanın büyüklüğüne göre klimanın gücüne göre bir tercih yapılarak istenilen alanın soğutma ve ısıtma performansını etkileyeceği için buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Klima satış ekibimiz tüm bu detayları göz önünde bulundurarak size en uygun olacak klima modelini sizlere sunmaktadır.

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis ve Satış konusunda alanında uzman ekibimiz klima tercihinde tüketicilere en uygun olan seçenekleri sunmaktadır. Mitsubishi Electric klimaları japon teknolojinin tüm yeniliklerini kullanarak üretilmiş ve özel farklı seçenekleriyle klima kullanımında büyük bir konforlu kullanım sağlamaktadır. Mitsubishi Electric klimalar akıllı sensörleri sayesinde ortamda bulunan kişilerin vücut sıcaklığını baz alarak ortam ısısını buna göre ayarlamaktadır. Yani, siz mekanda otururken ne çok sıcaklamış hissi yaşarsınız nede üşüme hissi oluşur. Bu akıllı sensör teknolojisi ile birlikte aynı zamanda klima kullanımında klima çarpması ve klima hastalığının önüne geçilmiş olmaktadır. Yüksek enerji tasarrufu ve yüksek performans ve verimlilik ile birlikte yaşam alanı ve ofislerde büyük bir konforla sürdürülebilir ve alan sağlanmış olmaktadır.

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis

Özellikle yaz aylarında klima tüketimi çok fazla olmaktadır. Yoğun olarak çalışan klimalar belirli bir verim ve enerji tüketimiyle beraber belirli bir zaman sonra performansı düşebilmektedir. Klimanızın bakım zamanının geldiğini belli başlı belirtilerle anlayabilirsiniz.

Klima bakımı geldiğini anladığınız bazı belirtiler şu şekildedir;

  • Klimanın çalışırken fazla ses çıkarması
  • Klima soğutma durumunda istenilen soğutmayı yapmaması
  • Klimanın hiç soğutma ve ısıtma yapmaması
  • Kış aylarında ısıtma yaparken sızdırmazlık yaparak istenilen havayı sağlamaması

Klima bakım işlemlerinde genellikle cihazın mekanik aksamı, elektronik donanımı, filtreler, tesisat bağlantıları, gazı gibi pek çok noktası gözden geçirilmektedir. Bu nedenle bakım ve servis işlemleri bu alanda yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Yeterli teknik ve donanıma sahip olmayan kişilere yaptırılması ilerleyen zamanlarda klimaların büyük arızalar ve ciddi maddi kayıplarla karşılaşılmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple tüm bakımların yetkili uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima VRF Sistemleri

Klima model ve çeşitlerinde farklı bir klima türü olan VRF klima sistemleri büyük alanlar için tercih edilmektedir. VRF klimalar genellikle avm, hastane, plazalar, sinemalar, tiyatrolar, kamu kurumları gibi alanlarda kullanılmaktadır. VRF’nin kısaca anlamı değişken soğutucu akışkan debi anlamına gelmektedir. VRF sistemlerinde bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği sistemdir. VRF sistemi ile binanın değişen kapasite ihtiyacına bağlı olarak soğukkanlık akışını kontrol eder. VRF klima sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve binanın içindeki alanları soğutma/ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

Peki VRF klimaların diğer klimalardan ayıran özelliği nedir diye soracak olursanız? Değişken gaz debisi ile enerji tasarrufu ile aktif olarak çalışarak kullanıcıların daha konforlu bir hava akışıyla havanın istenilen ayarda olmasını sağlar. Aynı zamanda VRF klimalar çok hızlı soğutabildiğini gibi aynı şekilde çok hızlıda ısıtabilmektedir. VRF klimalar çevreye maksimum özeni gösterir, enerji tasarrufunu en yüksek şekilde kullanır. Çok katlı bir plazadan villaya kadar yeni yapılan ve mevcut yapıda tam bağımsız bir şekilde kontrol sağlamaktadır. VRF klima sistemleri gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan ve doğru fazı istenilen zamanda ihtiyaç duyulduğu kadar sevk eder.

VRF klima sistemleri aynı zaman gelişmiş son teknolojik donanımlarla üretilmektedir. VRF sistemleri montajı kolaydır. Çok fazla bir maliyet gerektirmez. Donanımlı sistemi sayesinde devasa büyüklükteki tüm alanları çok rahat bir şekilde ısıtma/soğutma yapabilmektedir.

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis ve Satış alanında firmamız tüm uzman ekibiyle sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Unutmayın ki yaklaşan mevsimsel geçiş zamanlarında mutlaka klimanızın bakımını tam yaptırarak bir sonraki mevsime hazır olması gerekmektedir. klima bakımı aynı araba bakımı gibidir. Ne kadar bakım yapılır ve kontrol edilirse o kadar yüksek verim sağlanmış olur.

Farklı birçok çeşit klima sistemleri yer almaktadır. Her alan ve mekana göre fakrlı sistem kullanılmalıdır. Seçilecek olan klimanın mutlaka soğutulacak/ısıtılacak alana uygun güçte olması önemlidir. Yaşamsal alanların iklemdirilmesinde Mitsubishi Electric klimaları ile farklı, temiz ve ferah bir hava değişimi yaşamanız mümkün.

Klima sorunlarının çıkmasını beklemeden düzneli olarak klima bakımlarını yaptırmak çok daha az maliyetli olacaktır. Eğer uzun süreli klima bakımı yaptırmadıysanız size daha yüksek maliyetler çıkacaktır. Düzenli yaptırmak her zaman daha garantili ve net sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Isınan iklim koşulları ile birlikte sıcak havalar yüksek nemler gerçekten ev yaşamında ve iş alanında yaşamayı ve çalışmayı olumsuz hale getirmektedir. Şimdiki yeni nesil teknolojili klimalar çok az enerji harcayarak elektrik faturanıza çok fazla bir fiyat yansıtmamaktadır.

Çavuşbaşı Mitsubishi Electric Klima Servis ve Satış olarak firmamız her türlü klima model ve seçeneklerini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Hemen firmamız ile iletişime geçerek müşteri hizmetlerimizle randevulaşabilirsiniz.

En çok sorulan sorulardan biride ekonomik klima kullanımı olmaktadır? Klimayı ekonomik ve daha tasarruflu nasıl kullanabiliriz diye çoğu klima sahiplerinin aklından geçen sorular arasındadır. Artan elektrik maliyetleri ile birlikte çoğu kişi elektrikli alet kullanımında çok daha hassas ve dikkatli olmaktadır. Belli başlı detaylarla ile klimanızı daha tasarruflu ve verimli kullanabilirsiniz

  • Klima montajının teknik uzman kişiler tarafından yapılması, yanlış monte edilen cihazlar klimanın daha fazla enerji sağlamasına neden olur ve arıza çıkartır.
  • Elektronik termostat ile sıcaklığı kontrol etmek
  • Klima kullanılan alanın izolasyonunun iyi yapılmış olması, kapı ve pencereler kapılı tutulmalıdır.
  • Klima soğutma modundayken dış ünitenin bir tente yardımıyla gölge yapılması gerekir
  • Çok sıcak olmayan nemli zamanlarda klimanızı mutlaka nem alma modunda çalıştırın.
  • Klimanızın programlama yoluyla kullanmaya özen gösterin oda ısısı istenilen duruma gelince otomatik olarak durmalı ve sonra tekrar çalışmalı.

Bu gibi belli başlı şeylere dikkat ederseniz daha verimli ve ekonomik bir şekilde kullanım sağlamış olursunuz.

 

 ARA
YOL TARİFİ